Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Міненерго поділився планами щодо розвитку вугільних регіонів

В Україні планується реконверсія вугільних регіонів, шляхом реалізації інвестиційних проетков при сприянні ЄС.

Про це під час робочої зустрічі представників міністерства та Європейської Комісії повідомив генеральний директор Директорату викопних видів палива Максим Федотов, передає прес-служба Міненерговугілля.

“Міненерговугілля дотримується Плану пріоритетних дій уряду та Плану заходів щодо реалізації етапу „Реформування енергетичного сектору (до 2020 року)“ Енергетичної стратегії України до 2035 року.

Мова йде не про негайне закриття шахт, а про перспективний розвиток регіону, стратегічне бачення. Ми вже зараз повинні думати, що з цими шахтами робити надалі”, — сказав Федотов.

На його думку, потрібно насамперед сформувати реєстр шахтарських міст і селищ, в яких є можливість впроваджувати проекти, і організувати майданчик для обговорення напрямків розвитку.

Наступним етапом повинна стати презентація успішних європейських практик та пропозиція можливих програм, пілотних проектів з метою їх впровадження за сприяння Європейського Союзу.

За словами Федотова, питання реконверсії стосуються як державного сектору, так і приватного, адже запаси вугілля шахт з часом вичерпуються, тому важливо планувати нові інвестиційні проекти і вивчати можливості використання наявної бази для їх реалізації.

За підсумками зустрічі сторони домовилися почати роботу в регіонах з керівниками місцевої влади з метою створення платформи для планування майбутнього процесу реконверсії і розробки відповідної дорожньої карти.

За матеріалами УНН


Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/433519/minenergo-podilyvsya-planamy-shhodo-rozvytku-vugilnyh-regioniv