Мінекономрозвитку розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо імплементації Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні до 2020 року. Так, планується, що Мінекономрозвитку спільно з ОДА створять регіональну мережу Центрів підтримки підприємництва.
“Важливо починати перетворювати результати роботи із проектами міжнародної технічної допомоги у сталі інструменти державної політики, адже досі багато проектів в сфері розвитку підприємництва фінансуються за кошти міжнародних донорів. Вкрай важливим є також налагодити зворотній зв’язок із регіонами щодо потреб малих підприємців, що буде запорукою напрацювання дієвих рішень у цьому напрямі”, - зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на зустрічі з представниками ОДА.
Пріоритетними проектами для реалізації Стратегії МСП мають стати, зокрема:
Головним питанням зустрічі стала реалізація пілотного проекту зі створення регіональної мережі центрів підтримки підприємництва (ЦПП), яка має стати ланкою державної інфраструктури підтримки мікро-, малого бізнесу, а також потенційних підприємців, в тому числі з соціально вразливих груп (ветерани АТО, внутрішньо-переміщені особи, молодь). Презентацію концепції ЦПП та інших пріоритетів Мінекономрозвитку зробив Андрій Слабінський проектний менеджер Команди підтримки реформ при Мінекономрозвитку.
Згідно з концепцією, ЦПП надаватимуть базовий рівень безкоштовної інформаційної та консультативної підтримки бізнесу з акцентом на наявних можливостях: доступні програми підтримки МСП та порядок участі в них, проведення навчальних та інформаційних заходів через мережу закладів-партнерів. Одним з інструментів роботи консультанта ЦПП стануть бізнес-кейси, які вже зараз доступні на платформі ефективного регулювання https://regulation.gov.ua, яку створив Офісу ефективного регулювання за підтримки Мінекономрозвитку.
Концепція мережі ЦПП багато в чому базується на реальному досвіді ОДА в реалізації проектів підтримки МСП в окремих регіонах України: в Тернопільській, Черкаській, Миколаївській та Чернігівській областях. Так, наприклад, в Тернопільській області майданчиком для регіонального центру став департамент економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА, а на районному рівні – ЦНАПи. В Черкаській та Чернігівських областях підтримка МСП наразі планується на базі агенцій регіонального розвитку, а в Миколаївській області на базі Регіонального фонду підтримки підприємництва.
Окрім того, представники проектів міжнародної технічної допомоги розповіли про плани роботи щодо інших важливих та досі нових напрямів розвитку підприємництва в Україні. Так, в рамках зустрічі експерти проектів ПРОМІС та Українського фонду благодійників презентували перспективи розвитку інклюзивного та соціального підприємництва. Проектне бюро GIZ в Україні Програми «Fit for Partnership with Germany» презентувало можливості участі українських підприємців у програмах стажування у Німеччині.
В координаційній зустрічі з представниками ОДА взяли участь Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, представники департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку, Команди підтримки реформ при Мінекономрозвитку, представники інших органів центральної виконавчої влади, а також представники проектів міжнародної технічної допомоги, Представництва ЄС в Україні та Європейського банку реконструкції та розвитку.
Довідково
Стратегія розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року та План заходів з її реалізації є стратегічними документами, затвердженими Урядом на виконанням зобов’язань в межах Угоди про асоціацію з ЄС, які містять низку напрямів створення сприятливого середовища для розвитку МСП, розроблені із врахуванням принципів Акту з питань малого бізнесу для Європи.
З презентацією Плану заходів з реалізації Стратегії можна ознайомитись тут: https://bit.ly/2Ok1LWi.