Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Світовий банк готує гарантійну операцію для підтримки реформ в Україні на $650 млн

Світовий банк готує гарантійну операцію для підтримки реформ в Україні на 650 млн доларів.

Про це йдеться в повідомленні СБ.

“На прохання уряду України Світовий банк здійснює підготовку гарантійної операції на підтримку основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості та поліпшення управління. Після завершення підготовки та затвердження нової операції Україна отримає гарантію від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на суму 650 млн доларів, яка допоможе позичати близько 800 млн доларів на зовнішніх ринках”, – йдеться у ньому.

Для того щоб нова операція Світового банку стала можливою, необхідно підтвердження завершення всіх дій з розпочатих реформ і сприятлива макроекономічна ситуація.

У цьому контексті критичним є набрання чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функціонування фінансового сектору в Україні” (N8331д) та Закону України “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо відновлення кредитування” (N6027д), які були ухвалені Верховною Радою в липні.

Також критичним для уряду є досягнення угоди з Міжнародним валютним фондом щодо четвертого перегляду програми кредитування, без якої нова гарантійна операція не зможе бути здійснена.

Світовий банк закликає уряд України завершити всі необхідні дії з розпочатих реформ і досягти угоди з МВФ.


Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/432508/svitovyj-bank-gotuye-garantijnu-operatsiyu-dlya-pidtrymky-reform-v-ukrayini-na-650-mln