Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Прямі іноземні інвестиції в Україну за три роки скоротилися на 60% – дослідження

Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в 2013-2016 роках знизився на 60% – до 27,5 з 67,3 мільярда доларів, причому викликано це було знеціненням гривні та збитками компаній, які в основному представляють фінансовий сектор.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному за методологією Міжнародного валютного фонду Німецькою консультативною групою в Україні та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, результати якого на прес-конференції представив експерт Німецької групи радників при уряді України Девід Заха.

“Обсяг іноземних інвестицій в Україну в 2016 році склав 27,5 мільярда доларів. Ця сума виглядає великою, але якщо зробити порівняльний аналіз, вона стає невеликою, тому що цей обсяг становить 650 доларів на жителя України. У Білорусі, наприклад, на одного мешканця припадає майже 2 тисячі доларів прямих іноземних інвестицій, а в Естонії – майже 15 тисяч”, – сказав він.

За його словами, в найближчому майбутньому учасники дослідження нададуть свої розрахунки за прямим іноземним інвестиціям в Україні за підсумками 2017 року, які, за попередніми даними, перевищують показник 2016 року.

За матеріалами УНІАН


Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/430187/pryami-inozemni-investytsiyi-v-ukrayinu-za-try-roky-skorotylysya-na-60-doslidzhennya