Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Перші 10 майданчиків отримали акредитацію для проведення малої приватизації

Проект ProZorro.Продажі провів першу хвилю акредитації електронних майданчиків для проведення малої приватизації. За підсумками тестів право підключати продавців і покупців до аукціонів малої приватизації отримали перші 10 майданчиків.

Згідно Закону “Про приватизацію державного і комунального майна”, продаж об’єктів державної або комунальної власності, вартість яких не перевищує 250 млн грн, або так звана мала приватизація, має відбуватись через ProZorro.Продажі.

“Мала приватизація має велике значення, і не тільки в контексті залучення інвесторів до управління державним майном та модернізації активів, а й для продовження реформи державних продажів, - зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. - Головне завдання реформи – зробити продаж державних активів відкритим, справедливим і ефективним”.

На виконання оновленого Закону про приватизацію, Кабінет Міністрів України затвердив правила малої приватизації (детальніше: https://goo.gl/d2LChq). Серед іншого, Уряд затвердив Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації (Постанова від 10 травня 2018 р. № 432 https://goo.gl/trJixu) та Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (Постанова від 10 травня 2018 р. № 433 https://goo.gl/RRmZAd).

На цьому етапі головним завданням ProZorro.Продажі стала технічна підготовка системи до проведення аукціонів малої приватизації і проведення акредитації майданчиків. Менш ніж за місяць команда ProZorro.Продажі встигла провести технічне тестування перших 10 електронних майданчиків:

https://www.dto.com.ua (ТОВ “Держзакупівлі.Онлайн“),

https://ubiz.ua (ТОВ “Електронні торги України“),

https://pro.e-commodity.fbp.com.ua  (ТБ “Перспектива-Коммодіті“),

https://sale-tbe.com.ua (ТБ “Катеринославська“),

https://smarttender.biz (ТОВ НВП “Інформаційні технології“),

https://neb.org.ua  (ТОВ “Національна електронна біржа“),

https://dp.gov.auction (ТБ “Біржа.Онлайн“),

https://pp.25h8.auction (ТОВ “25 ГОДИН“),

https://eauction.brizol.net (ТОВ “МЕРЕЖА ПУБЛІЧНИХ АУКЦІОНІВ”),

https://market.comminnex.com (ТБ “ІННЕКС“).

Оператори вказаних майданчиків провели величезну технічну роботу в дуже стислі строки, розповідає в.о. директора ДП “Прозорро Продажі” Олексій Соболев. Але на цьому акредитація не зупиниться. “Ми продовжуємо тестувати майданчики, - каже він. - Потенційно до програми можуть приєднатися понад 40 систем, які вже працюють із ProZorro.Продажі на інших аукціонах. Крім того, ми очікуємо, що до нас приєднаються майданчики, які раніше не працювали з державними продажами. Адже цей ринок – просто величезний”.

Акредитація є безстроковою. Всі потенційні учасники можуть подати заявки на тестування за адресою: 01601, м.Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, 22, 5 поверх. Детальніше: https://goo.gl/QvzaTK

Наступний крок програми малої приватизації – публікація переліків всіх об’єктів приватизації та, згодом, оголошення перших аукціонів. Тому важливо, щоб продавці активізували свою роботу. “Сьогодні і у Фонду держмайна, і у місцевої влади є сотні об’єктів, які підпадають під визначення малої приватизації. Тож ми очікуємо, що об’єкти будуть з’являться вже найближчим часом. Ба більше: ми закликаємо і місцеві і державні органи приватизації поспішати із новими лотами. Це дозволить значно поповнити бюджет. І звісно ж, бути серед перших в передовій державній програмі, ставши справжніми реформаторами”, - додав Олексій Соболев.

Нагадаємо, ФДМУ визначив та оприлюднив більш ніж 600 об’єктів по всій країні, які продаватимуться в рамках програми малої приватизації у 2018 році. Серед затверджених об’єктів бази відпочинку, будівлі і учбовий комбінат на Одещині (детальніше - https://goo.gl/8UFbBe), лікарня, цехи і кафе на Львівщині (https://goo.gl/kP79f5), піонерський табір, автостоянка і газове господарство на Миколаївщині (https://goo.gl/EQx8S4) тощо.


Джерело: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=75cad0a3-45ba-4539-a45e-8c86dcd6da71&title=Pershi10-MaidanchikivOtrimaliAkreditatsiiuDliaProvedenniaMaloiPrivatizatsii