Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Україні схвалили виділення €1 млрд макрофінансової допомоги

Посли Європейського Союзу схвалили угоду з Європейським парламентом про новий пакет макрофінансової допомоги для України в розмірі 1 млрд євро.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Ради Європейського Союзу.

“29 травня 2018 року посли ЄС схвалили від імені Ради угоду з Європейським парламентом про новий пакет макрофінансової допомоги для України. Ще 1 млрд євро позик будуть покривати потреби України у фінансуванні протягом двох з половиною років”, – сказано в ньому.

Відзначається, що зазначені кошти будуть підтримувати економічну стабілізацію і програму структурних реформ, доповнюючи ресурси, що надаються МВФ та іншими донорами.

Повідомляється, що макрофінансова допомога є винятковою формою фінансової допомоги, яку ЄС поширює на країни-партнери, які мають труднощі з платіжним балансом.

Подальші виплати будуть обумовлені тим, що Україна поважатиме демократичні механізми і верховенство закону і гарантувати повагу прав людини.

У повідомленні не уточнюється, які саме будуть умови для отримання Україною фінансової допомоги, однак кажуть, що вони будуть встановлені в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Єврокомісією.

Єврокомісія буде нести відповідальність за надання макроекономічної допомоги і разом з Європейською службою зовнішніх дій буде стежити за виконанням умов.

Крім того, зазначається, що подальша макрофінансова допомога буде обумовлена прогресом у сфері запобігання корупції, а також прогресом у реалізації програми МВФ.

При кожній виплаті Єврокомісія буде публічно публікувати інформацію про виконання умов, зокрема щодо запобігання корупції.

Далі рішення про виділення коштів повинні будуть ухвалити Європейський парламент і Рада ЄС.

За матеріалами Українські Новини


Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/427154/ukrayini-pogodyly-vydilennya-1-mlrd-makrofinansovoyi-dopomogy