Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Уряд ухвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року

10 травня Кабінет Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку схвалив Стратегію відродження українського авіабудування на період до 2022 року.

Мета Стратегії - відновити стабільний розвиток галузі авіабудування та забезпечити рентабельність високотехнологічного виробництва авіаційної техніки в Україні.

“Україна - одна із небагатьох країн світу, що має можливості повного циклу виробництва авіаційної техніки. Водночас, сьогодні ми спостерігаємо падіння виробництва та зайнятості на авіабудівних підприємствах. Авіаційна галузь надмірно залежить від російських контрагентів. Ми повинні це змінити”, - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Серед рішень, які пропонує Стратегія відродження українського авіабудування:

  • оптимізація та модернізація виробництва літаків «Ан»,
  • модернізація та виробництво вертольотів «Мі»,
  • імпортозаміщення комплектуючих з РФ,
  • структурне реформування підприємств галузі авіабудування.

“В результаті реалізації Стратегії ми зможемо не тільки збільшити обсяги випуску літаків та вертольотів для внутрішніх потреб, але і зберегти щонайменше 60 000 робочих місць для фахівців авіабудівної галузі”, - підкреслив  Степан Кубів.

Крім того, в результаті реалізації Стратегії очікується:

  • розробка нових зразків транспортних літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, а також модернізація вже наявних моделей пасажирських і транспортних літаків та вертольотів,
  • підвищення якості виробництва авіаційної техніки до рівня кращих світових аналогів, а також впровадження міжнародних систем сертифікації продукції,
  • розширення взаємодії між державним та приватним сектором, створити сприятливі умови для залучення інвестицій в авіабудування.


Джерело: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=ef0a3956-4dce-4a93-915d-2f58e6dec0bd&title=UriadUkhvalivStrategiiuVidrodzhenniaUkrainskogoAviabuduvanniaNaPeriodDo2022-Roku