Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Мінекономрозвитку здійснило аналіз стану реалізації проектів технічної допомоги, що фінансуються Урядом ФРН

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало огляд стану реалізації проектів технічної допомоги, що фінансуються Урядом Федеративної Республіки Німеччина. У заході взяли участь представники Посольства ФРН в Україні, офісів GIZ та KfW, а також представники українських міністерств та відомств — бенефіціарів проектів (Мінрегіон, Мінсоцполітики, МінТОТ, ДСНС, Мінфін).

Під час заходу, в режимі двостороннього діалогу, учасники обговорили загальні результати реалізації проектів, які спрямовані на відновлення Донбасу, підтримку внутрішньо переміщених осіб та регіональний розвиток. Також були зазначені основні виклики та здобутки, перспективи подальшої співпраці, спільні плани щодо розповсюдження знань та інформації, отриманих у рамках реалізації цих проектів.

Обсяг міжнародної технічної допомоги Німеччини за 20 років сягнув понад 500 млн євро. Наразі, в активній фазі знаходяться 27 проектів з обсягом фінансування 250 млн євро, виконавцями яких є Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Кредитна Установа для Відбудови (KfW).  Найбільші обсяги допомоги спрямовані за пріоритетними напрямами “Відновлення Донбасу та підтримка внутрішньо переміщених осіб” – 106,5 млн євро та “Регіональний розвиток, децентралізація, добре врядування” – 92,8 млн євро.

Завдяки цим проектам розвивається соціальна інфраструктура (школи, садочки, лікарні), ЦНАПи, зміцнюється спроможність громад та управління надзвичайними ситуаціями в східних регіонах, підконтрольних Україні, з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб. Розгортається проект, спрямований на створення умов професійної інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Також ведеться підготовка наступних проектів з розвитку соціальної інфраструктури та програм забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, розвитку муніципальної інфраструктури на Сході України, з орієнтовним обсягом підтримки 49 млн євро.


Джерело: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=e7537f25-ee2d-4f83-838d-63f58a0dae35&title=MinekonomrozvitkuZdiisniloAnalizStanuRealizatsiiProektivTekhnichnoiDopomogi-SchoFinansuiutsiaUriadomFrn