Інвестиційний портал

Торгово-Промислова Палата України

Світовий банк запустив пілотний проект супутникового моніторингу сільгоспземель у трьох областях України

Світовий банк (СБ) завершив першу частину пілотного проекту супутникового моніторингу сільськогосподарських земель у Львівській, Київській та Миколаївській областях.

Про це повідомила прес-служба американської компанії EOS, яка реалізувала цей проект.

Згідно з повідомленням, компанія на основі даних космічного моніторингу здійснила аналіз рослинного покриву земної поверхні. Це дало змогу створити карти посівів сільгоспкультур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період із 2016 по 2018 рік.

"Проект було запущено в травні 2018 року у рамках п'ятирічної програми СБ із підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні - Land Transparency. На кінець грудня ми представили звіт щодо першої частини проекту. Продовження проекту буде, проте в якому форматі, поки що невідомо", - розповіла координатор проектів EOS Наталія Боротканич у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За даними компанії, космічний моніторинг дає змогу точно оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах зростання, прогнозувати врожай на ранніх стадіях і контролювати агрооперації.

"Коли ми почнемо моніторити ринок землі з космосу, буде важче підробити дані. В результаті моніторингу ми побачили, що не скрізь здійснюється сівозміна, ми побачили помилки в кадастрі. Наразі ми не знаємо, скільки та яких культур насправді росте в Україні. Ми отримуємо дані статистики від фермерів, але дуже часто вони подають дані неправильно. А космічні технології дадуть нам змогу все це контролювати", - пояснила Н.Боротканич.

За її словами, СБ реалізує проект Land Transparency за фінансової підтримки ЄС, замовником проекту є український уряд. У проекті беруть участь представники держорганів, зокрема Держгеокадастру.

На думку EOS, супутниковий моніторинг має сприяти розвитку ринку агрострахування, потенціал якого в Україні оцінюється в $50 млн.


Джерело: https://ua.interfax.com.ua/news/economic/558359.html